Видавництво "Центр Європи" та Центр міської історії об’єднали свої зусилля для привернення уваги до теми львівського авангарду, який до сьогодні є мало досліджений та репрезентований в сучасних академічних та публічних дискусіях. Спільний проект включає переклад, редагування та видання монографії польського історика мистецтв Пйотра Лукашевича "Об’єднання митців "артес" (1929-1935)", яке описує львівське середовище митців-модерністів міжвоєнного періоду, і з особливою увагою постаті та ідеї, що формували групу "артес".
Книга є фундаментальною публікацією для історії міжвоєнного періоду у західному регіоні і добре відома спеціалістам як підставове джерело, хоча від її видання минуло понад 40 років. Тираж був незначним, а українською вона ніколи на перекладалася. Українська публікація має на меті звернутися перед усім до широкої аудиторії. Через сучасний, "ефективний" дизайн книги, оновлення і доповнення коментарів та ілюстрацій, до того ж у кольорі, на відміну від ч/б у першому виданні, авторського та редакторського вступів, а також післяслова, яке відкриває нові шляхи інтерпретацій та досліджень теми.
22 жовтня 2018 р. о 12.00 в малій сесійній залі Львівської міської ради відбудеться прес-конференція про україномовне видання української публікації "Об’єднання митців "артес" (1929-1935)" авторства Пйотра Лукашевича.
Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду та Інституту Адама Міцкевича.
Видавництво "Центр Європи" засновано у 1994 році. Видає книги з історії Галичини, краєзнавчу літературу, альманах "Галицька брама", туристичні путівники і картосхеми, підручники. Серед кращих видань, які знають львів''яни і не тільки: Архітектура Львова: час і стилі. ХІІІ–ХХІ ст., Захаревичі: Творці столичного Львова, Іван Левинський: архітектор, підприємець, Історія Львова. Том.1, Том 2, Том 3. , Львів на фотографії- Том 1,2,3. , Львів. Туристичний путівник, Мистецтво львівської сецесії, Потрійний Львів, Львів давній і вчорашній, Про сірий Львів, З минулого Львова, Хроніка міста Львова, Львівські вулиці і кам’яниці, Львівський Новий Світ, Андреевский спуск. Жизнь улицы, Борис Возницький, яким ми його пам’ятаємо, Замки і фортеці Західної України, Кам’янець-Подільський. Туристичний путівник , Київський архітектурний модерн, Львівська національна картинна галерея. Колектив та його директор, Олеський замок. путівник, Борис Возницький, яким ми його пам’ятаємо, Дністер. Туристичний путівник. том 1,2. , Микола Потоцький, Бернард Меретин, Іоан-Георгій Пінзель, Образи зниклого світу та інші книги.
Центр міської історії Центрально-Східної Європи займається вивченням міського суспільства і культури регіону Центрально-Східної Європи. В усій своїй діяльності, як науковій, так і культурній, Центр прагне дотримуватися принципів відкритості (до нового), толерантності (з урахуванням відмінностей і різноманітності) і відповідальності (за майбутнє). Як заклад, пов’язаний з історичною наукою, Центр прагне пропонувати свіжі інтелектуальні імпульси і сприяти відмові від застарілих питань та упереджених відповідей. Завдяки поінформованості і відкритій дискусії намагається запобігати тому, щоб історією зловживали з політичних міркувань. За допомогою конференцій, семінарів та виставок інституція сподівається сприяти науковому та культурному обміну. Як заклад, що не тільки досліджує місто минулого, а й живе і працює в сучасному місті, Центр прагне виходити за рамки суто наукової діяльності і підтримувати культурні та інші громадські ініціативи, на нашу думку, цінні і конструктивні.
Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.
Інститут Адама Міцкевича (Instytut Adama Mickiewicza) – національна культурна інституція в Польщі, метою якої є побудова та комунікування польського культурного виміру через активну участь в міжнародних культурних обмінах. Інститут здійснював та реалізував проекти в 70 країнах на 5 континентах, у тому числі у Великій Британії, Росії, Ізраїлі, країнах Бенілюксу, Іспанії, Австрії, Швеції, Франції, Німеччині, Туреччині, США, Україні, Литві, а також в Алжирі, Марокко, Індії, Японії та Китаї. Інститут провадить онлайн-портал Culture.pl, що інформує про найцікавіші події, пов''язані з польською культурою в усьому світі - крім інформації про заходи, організовані в Польщі та за кордоном.
Ілюстрація: Генрик Стренґ. Голови, 1929 р. Ілюстрація до книжки Дебри Фоґель "Акації квітнуть" / Національний музей у Варшаві
|