uk ] [ pl ] 
Головна сторінка Про нас Книги Газети Туризм
Головна сторінка Про нас Книги Газети Туризм

Інші книги видавництва

Борис Возницький. Микола Потоцький, Бернард Меретин, Іоан-Георгій Пінзель. 2005 p., 160 с., 220 іл.

У книзі лауреата Шевченківської премії, відомого мистецтвознавця і музейного діяча, директора Львівської галереї мистецтв дається характеристика життєвого шляху напівлегендарної, описаної у численних спогадах, літературних творах, народних піснях та усних переказах історичної особи XVIII ст. – графа, мецената і покровителя багатьох галицьких митців – Миколи Потоцького. Водночас розглядаються твори архітекторів, живописців і скульпторів, які отримували замовлення від Миколи Потоцького, у першу чергу талановитого будівничого Бернарда Меретина і видатного скульптора Іоана-Георгія Пінзеля. Книга розрахована на широке коло читачів – шанувальників історії та старого західноукраїнського мистецтва.

Ціна 120 грн.

читати

Борис Возницький. Автопортрет на тлі часу. 2006 р., 56 с., 57 іл.

Спогади Героя України, відомого мистецтвознавця і музейного діяча Б.Г.Возницького. Книга розрахована на широке коло читачів. У книзі використані фотографії з родинного альбому Б. Возницького та архіву Львівської галереї мистецтв.

 Ціна 30гр.

 

читати

Юрій Бураков. Нариси історії Англії нового часу. 2003 р., 128 с.

Книга є першим україномовним посібником з історії та країнознавства Великобританії. Розкриваються особливості політичного й соціально-економічного розвитку з XVI ст. по 1918 р., дається характеристика відомим політичним діячам, показана національно-визвольна боротьба ірландського народу, враховується роль правового, колоніального, демографічного факторів у розвитку англійського суспільства. Для курсантів, студентів історичних та філологічних факультетів вищих навчальних закладів, учнів гуманітарних гімназій, ліцеїв, старшокласників спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням англійської мови, історії. Для усіх, хто цікавиться минулим Великобританії.

Ціна 15 грн.

читати

Оксана Гайова. Берестейська Унія. 1997 р., 16 с., кол. вклейка, 13 кольор. іл.

Ціна 15 грн.

читати

Ігор Гургула. “Котора”. Історична повість. 1998 р., 38 с., іл. І. Щурова

Слово “Котора" означає чвари, сварки, розбрат. Саме такі прикрі ознаки домінували у суспільно-політичному житті Давньої Русі, що й спричинилося до трагічного поневолення країни нашестям монголо-татар. Котора посеред мешканців маленького галицького села призвела до загибелі самого поселення та його жителів, а також розташованого поблизу монастиря з чималою бібліотекою, іншими духовними та матеріальними цінностями. Конфлікт наче вузькомасштабний, не набув літописного звучання, та чи не з таких крихітних частинок складався увесь фатальний калейдоскоп подій на межі XIII–XIV століть? Автор книги, член Спілки письменників України, відтворюючи картину нападу на Галицьку землю ординців, трансформує тодішні проблеми функціонування давньоруського середньовічного суспільства у наші часи. Від цього звучання повісті набуває актуальності, ставить гострі питання морально-етичних суспільних норм. Книга розрахована на широке коло читачів. Усіх, кому не байдужа наша минувшина і сьогодення.

Ціна 10 грн.

читати

Aleksander Żakowicz. Fotografia galicyjska do roku 1918. 2008, 178 s. Александер Жакович. Фотографія Галичини до 1918 р. (пол. мовою)

Книга охоплює дослідження старої галицької фотографії (до 1918 р.), здійснені у 2003–2007 рр. Розглядається територія Західної та Східної Галичини, Цєшинського князівства, пограниччя Польщі й Словаччини, а також землі на схід від Галичини, що з кінця XVIII ст. належали Росїі (нині Східна Україна). Читач знайде тут докладний перелік назв фотоательє і прізвищ фотографів за латинським алфавітом, з біографіями митців та аналізом їх творчості.

Ціна 40 грн.

читати

Роман Горак. Тричі мені являлася любов. Повість-есе. 2006 р., 156 с., біля 200 іл.

Всього один вірш із третього жмутку безсмертного “Зів’ялого листя” та один лист Івана Франка до свого молодшого товариша Агатангела Кримського взяв Роман Горак за основу для створення своєї повісті-есе "Тричі мені являлася любов", щоб розповісти про ті сторінки в житті письменника, які завжди закривала забронзовіла постать вічного революціонера, та які завжди залишались поза увагою дослідників. Видання, вперше щедро проілюстроване фотоматеріалами, запрошує кожного заглянути у лабораторію духа письменника.

Ціна 50 грн.

читати

Володимир Карачинцев. Хромосоми. 2007 р., 255 с.

Книга інтимно-філософської лірики "Хромосоми" передає сприйняття світу і людини у вимірі духовної вертикалі. Автору притаманне відповідальне ставлення до слова як чинника форматування особистості й буття. До книги увійшли поезії, написані восени 2006 – навесні 2007 років, а також твори 80-х років (цикл “Невагомість І”). Попри те, що вони вийшли з-під пера у різний час, їх об’єднує виразний індивідуальний стиль і позитивна енергетика молодої душі поета. Для всіх поціновувачів поезії.

читати

Василь Куйбіда. Долина відображень. 2003 р., 288 с.

До книжки “Долина відображень” увійшли вибрані поезії з усіх попередніх збірок Василя Куйбіди: “Контур” (1991), “Послання стежок” (1993), “Вертикаль стебла” (2003). Більшість творів написано на початку 80-х – на початку 90-х, вірші з останньої збірки – найновіші: їх складено вже на зламі тисячоліть, переважно зовсім недавно – у середині і другій половині 2002 р. Попри розтягненість у часі й перерву, поезії об’єднує розвиток виразного індивідуального стилю і яскрава постать ліричного героя.

Ціна 8 грн.

читати

Лісовими стежками Львівщини. 1995 р., 64 с.

Ліс – одне з найцінніших багатств Землі, одне з найулюбленіших місць відпочинку. Протягом багатьох тисячоліть людина, живучи на лоні природи, пристосовувалась до природного середовища, до лісового ландшафту. Споконвіку люди користувалися продуктами лісу – деревиною, грибами, ягодами, полювали в лісі па дичину, в лісових нетрях знаходили притулок у часи лихоліття. «Великими фортецями слов’ян» називали кочівники ліси Полісся, Лісостепу, Карпат. Більшість наших сучасників сприймають ліс ніби здалеку, прагнучи відвідати його, побродити між деревами, побачити звіра, послухати спів птахів, відновити, таким чином, втрачений зв’язок з праматір’ю-природою. Інші люди, лісівники за фахом і покликанням, знають ліс зблизька, піклуються про вирішення його проблем, про збереження і примноження лісових багатств рідного краю. Про ліси і лісівників – ця книга. її автори запрошують львів’ян і гостей Львівщини на лісові стежки, знайомлять із станом і особливостями лісового господарства області, його перспективами. Сучасні тенденції свідчать, що попит па деревину в майбутньому не зменшиться, поряд з тим набуватиме все більшого значення роль лісу, як фактора екологічної стабільності регіонів і всієї біосфери. З огляду на це зацікавленість долею лісу, проблемами, які стоять перед лісівниками, сприятиме розвитку раціонального, невиснажливого лісокористування, виходу українського лісівництва на світовий рівень.

   Ціна 20 грн.

читати

Тетяна Скібіцька. Київський архітектурний модерн (1900–1910-і рр.), 2011 р., 232 с., 310 іл.

 Книга представляє оригінальну авторську інтерпретацію стильового поля київського архітектурного модерну періоду 1900–1910-х років у різнобічному спектрі його проявів, подану з точок зору мистецтвознавця та архітектора. Вона ставить на меті узагальнення і систематизацію значного фактичного матеріалу щодо окремих будівель і творчого доробку авторів, визначення шляхів поширення, періодів розвитку і основних напрямків модерну у забудові Києва на фоні висвітлення соціокультурної та містобудівної ситуації. У дослідженні виявлені передумови входження стильових новацій в культурне середовище міста кінця XIX ст., дана характеристика окремих етапів розвитку стилю. Книга містить також короткі біографічні відомості про архітекторів та інженерів київського кола, у творчості яких цей стиль знайшов яскраву авторську інтерпретацію, хронологічну таблицю будівель, перелік паралельних назв вулиць. Широко ілюстрована архівними (види міста, авторські проекти, портрети) і сучасними фотографіями.

В основу дослідження покладені матеріали фондів Державного архіву міста Києва, Державного архіву Київської області, Центрального державного історичного архіву України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, Центрального державного архіву-музею літератури та мистецтва України, Російського державного історичного архіву, архіву Державного науково-дослідного інституту теорії, історії архітектури і містобудування, Фонду науково-проектної документації Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій, власних авторських колекцій.

Для мистецтвознавців, архітекторів, художників, студентів, шанувальників мистецтва, знавців Києва і гостей міста.

Ціна 180 грн.

читати

Павло Ґранкін. Графіка. 2008 р., 192 с.

 Павло Гранкін (1960–2007) – дослідник львівської старовини, історик архітектури, мистецтвознавець, автор багатьох публікацій у наукових та популярних виданнях, талановитий художник-графік. У виданні представлений каталог його графічних творів, виконаних у 1980-х – 2000-х роках. Друкуються спогади та висловлювання про нього колег, фахівців, шанувальників його наукової та мистецької спадщини.

 

читати

Павло Ґранкін. Статті (1996–2007). 2010 р., 320 с.

 Павло Ґранкін (1960–2007) – львівський краєзнавець, дослідник архітектури, мистецтва, історії Львова та Галичини. Талановитий художник-графік. Автор численних публікацій у наукових та популярних виданнях України та Польщі. Це зокрема, "Вісник" інcтитуту "Укрзахідпроектреставрація", "Ринок інсталяцій", "Будуємо інакше", "Аптека Галицька", "Галицька брама", "Історія релігій в Україні", "Електроінформ", та ін.

У збірнику представлені публікації, що виходили друком, або були виголошені на конференціях за період 1996–2007 рр.

Ціна 80 грн.

читати

Борис Возницький, яким ми його пам’ятаємо. Упорядник Наталя Філевич. 2013. 200 с., 132 іл.

 

Книга містить спогади, котрі були написані друзями, колегами та співробітниками  довголітнього директора Львівської національної галереї мистецтв, Героя України Бориса Григоровича Возницького (1926–2012). В книгу увійшов фрагмент непублікованих раніше спогадів самого Бориса Возницького.

Книга призначена широкому колу читачів.

Ціна 60 грн.

 

 

читати

Крушинська О. Дністер. Туристичний путівник. У 2-х томах.

Том перший. Від витоків до гирла Збруча. – Львів: Центр Європи, 2016.

– 624 с., 929 іл.

  Ця книжка – перший путівник і перше історико-краєзнавче видання, присвячене Дністру, одній з трьох найдовших річок нашої країни (1362 км).

У книзі розповідається про замки, фортеці, монастирі, муровані й дерев’яні храми і синагоги, забудову історичних містечок, панські маєтки і печерні монастирі – загалом понад 500 пам’яток архітектури. Не лишилися поза увагою фортифікації часів Першої і Другої світових воєн, залізниці, промислові споруди, млини, мости і поромні переправи. В описі природи акцент зроблено нанаймальовничіші об’єкти: каньйони Дністра та його допливів, гори, скелі, водоспади, озера, заповідні урочища і печери.

  Шлях від витоків до гирла Дністра розділено на 11 маршрутів, з них 5 подаються як для туристів-водників і містять поради з навігації, а решта рекомендована для автотуризму. Книжка містить понад півтори тисячі ілюстрацій – сучасних і архівних фотографій, малюнків, картосхем.

  Перший том охоплює ділянку Дністра від його витоків до гирла Збруча – річки-кордону, що розділяла Австро-Угорську й Російську імперії, “панську” Польщу і Радянський Союз. Найхарактерніші категорії пам’яток для описаної ділянки – це дерев’яні церкви й дзвіниці, забудова історичних містечок, костели і кляштори, маєтки польської шляхти, руїни замків XIV–XVII ст. (Галич, Золотий Потік, Раковець, Чернелиця, Язловець, Червоногород, Новосілка, Кривче, Кудринці, Окопи), пам’ятки княжої доби і музеї, об’єднані у складі Національного заповідника “Давній Галич”, австрійські фортифікації часів Першої світової війни, буковинські церкви й монастирі. Маршрути 5–7 присвячені Дністровському каньйону з його стрімкими меанд рами, урвистими скелястими берегами, густими лісами, каскадами водоспадів і культовими печерами. Сповнені загадок і каньйоноподібні долини дністровських допливів: Джурина, Стрипи, Серету й Збруча.

Науковий консультант: Валентин Стецюк, керівник експедиції “Дністер”

Основна фотозйомка: Олена Крушинська

Ціна 330 грн.

читати


Використання текстових або [фото]графічних матеріалів, представлених на сайті,
у друкованих чи електронних виданнях без згоди видавництва є протизаконним!
© 2008