uk ] [ pl ] 
Головна сторінка Про нас Книги Газети Туризм
Головна сторінка Про нас Книги Газети Туризм

Книги інших видавництв

Атлас українських історичних міст. Том 1: ЛЬВІВ, 2014 р.

Атлас виданий ДНВП "Картографія" за науковою редакцією Мирона Капраля вміщає 95 сторінок пояснювального тексту, 25 оригінальних карт, 11 карт-реконструкцій та 6 видів міста.

 

читати

Енциклопедія Львова. Том 1. 2007 р., 650 с.

Львівська поштівка. Мандрівка давнім містом. З колекції Олександра Коробова. Українською та польською мовами, 2012 р., 488 стор., 468 іл.

Ця книга – докладний путівник по старому Львову 1897–1944 років, проілюстрований тогочасними поштівками. Крім історіїї вулиць та площ, архітектурно-мистецьких пам’яток, читач може познайомитись з творчістю відомих фотографів, художників і видавців.

Немає в наявності

 

читати

Енциклопедія Львова. Том 2. 2008 р., 608 с.

Львівська область

У путівнику можна ознайомитись з основними пам’ятками стародавньої архітектури та історії Львівщини. Навіть без міста Львова цей регіон, з огляду на кількість і важливість архітектурних пам’яток, немає собі рівних у всій Україні. Туристи відвідують здебільшого місця, пов’язані з Золотою підковою Львівщини – Олесько, Підгірці, Золочів. Інші, не менш цікаві пам’ятки, залишаються поза увагою. Це видання присвячене саме таким пам’яткам минулого. Книжка є третьою частиною багатотомного циклу путівників Західною Україною з серії «TERRA INCOGNITA». Видання містить кольорову схему Львівської області та 93 кольорові ілюстрації.

читати

Львів

Путівник пропонує знайомство з основними архітектурними пам’ятками Львова – чудового міста з більш ніж 750-річною історією. Видання містить схему міста та 176 кольорових фотографій, з яких переважна більшість – об’єкти центральної частини Львова, включені до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

читати

Дорожный путеводитель Киев-Львов

Дорожный путеводитель включает описания городов, поселков, сел, природных заповедников и национальных природных парков, по которым пролегает автомагистраль Киев – Львов – западная граница Украины и расположенных на расстоянии до 50 км от нее. Почти две с половиной сотни цветных фотографий подробно иллюстрируют путешествие и превращают издание в увлекательный фотоальбом. Справочный раздел путеводителя включает подробную информацию о населенных пунктах маршрута, музеях, исторических, архитектурных и природных достопримечательностях. В нем путешественник найдет карты-схемы центральной части областных центров (Житомира, Ровно и Львова) и карту всей поездки с указанием основных достопримечательностей, таблицу расстояний между включенными в книгу населенными пунктами и информацию о 130 отелях, гостиницах, мотелях и заезжих дворах, в которых можно переночевать или подкрепиться в пути.

читати

Маргіт Сельська. Альбом. 2005 р., 128 с., кольор. іл.

Ростислава Грималюк. Вітражі Львова. 2004 р., 240 с., кольор. іл.

У монографії комплексно висвітлена історія розвитку вітражництва у західному регіоні України, встановлені його генетичні зв’язки з розвитком вітражного мистецтва у Східній та Західній Європі, відтворені технології виготовлення вітражного скла і вітражів, представлена розгорнута картина еволюції цього виду мистецтва в краї. Особлива увага приділена розкриттю художніх особливостей кожної окремої пам’ятки та синтетичному трактуванню її функціонування в архітектурно-просторовому середовищі міста. У науковий обіг введений великий фактичний матеріал, дана атрибуція значної частини вітражних засклень кам’яниць Львова. Для мистецтвознавців, художників, працівників культури, викладачів та студентів мистецьких навчальних закладів, усіх шанувальників українського мистецтва.

читати

Старовинні маєтки України. 2005 р., 384 с., кольор. іл.

У виданні вперше так повно і всебічно розглядається унікальний пласт культури – історія розвитку старовинних маєтків і садиб, садів і парків на території України. Багатий образотворчий матеріал, свідчення мемуаристів, архівні дослідження, поетичні рядки дають можливість відчути зв’язок епох, оцінити працю видатних творців палацово-паркових ансамблів, ознайомитися як з широковідомими маєтками та парками України, так і з тими, що не збереглися до нашого часу, але мають велику історичну цінність.

читати

Скарби музею етнографії та художнього промислу у Львові. 2006 р.

Україна на стародавніх картах. 2006 р., 208 с., іл.

Альбом “Україна на стародавніх картах” включає репродукції західноєвропейських середньовічних карт із зображенням території України, що зберігаються у фондах Львівської наукової бібліотеки ім. Василя Стефаника НАН України та Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка. В альбомі подані в хронологічному порядку 83 карти із зображенням українських земель, що були видані од кінця XV до середини XVII ст. Факсиміле стародавніх карт доповнені ґрунтовними описами українською та англійською мовами. Альбом з репродукціями стародавніх карт продовжує започатковану в Україні традицію перевидання факсимільних картографічних творів, що мають історичне та наукове значення.

Ціна 400 грн.

читати

Український портрет XVI-XVIIIстоліть. Каталог-альбом виставки зі збірок музеїв України. 2006, 352 с., 454 іл.

З-поміж численних художніх виставок, що їх Національний художній музей України влаштовував протягом останніх років, “Український портрет XVI–XVIII століть” (травень-жовтень 2005 року) – виставка унікальна: мало яка виставка мала таку широку часову й високохудожню ретроспективу. Серед авторів “Українського портрету XVI–XVIII століть”, окрім українських (знаних, маловідомих та анонімних), – чимало майстровитих європейців: вони відкривали Україну через своїх українських замовників, завдяки їхній праці маємо часточку збереженої, дуже природної й правдивої України. Зайве повторювати ці імена – ціле їхнє гроно знайдете у фундаментальному науковому супроводі цієїї портретної галереї.

читати

Лариса Членова. Олександр Мурашко. Сторінки життя і творчості. 2005 р., 256 с., кольор. іл.

Український модернізм (1900–1930 рр.). 2007 р., 212 с.

Український іконопис ХІІ–ХІХ ст. З колекції НХМУ. 2006 р.

Український живопис ХІХ–ХХ ст. З колекції НХМУ 2005 р., 272 с., кольор. іл.

Український живопис ХХ–ХХІст. З колекції НХМУ. 2006 р., 304 с., кольор. іл.

Л. Криса, Р. Фіголь. Личаківський некрополь. Путівник. 2006 р., 480 стор.

Л. Криса, М. Нагай. Проходи по Личакову. 2007 р., 108 стор.

В книжці в популярній формі викладено коротку історію Личаківського цвинтаря. Для ознайомлення з ним пропонується читачеві п’ять коротких маршрутів.

читати

Юрій Бірюльов. Львівська скульптура від середини XVIII ст. до 1939 року: від раннього класицизму до авангардизму (пол. мовою). 2007 р., 388 с., 300 іл. Jurij Biriulow. Rzeźba lwowska od połowy XVIII wieku do 1939 roku: Od zapowiedzi klasycyzmu do awangardy. 2007, 388 s., 300 il.

Юрій Бірюльов. Львівська скульптура від середини XVIII ст. до 1939 року: від раннього класицизму до авангардизму (пол. мовою). 2007 р., 388 с., 300 іл. Jurij Biriulow. Rzeźba lwowska od połowy XVIII wieku do 1939 roku: Od zapowiedzi klasycyzmu do awangardy. 2007, 388 s., 300 il.

читати

Андрій Содомора, Маркіян Домбровський, Андрій Кісь. Anno Domini Латинські написи Львова. 2008, 288 с.

Літературна агенція “Піраміда” разом з групою львівських авторів – видатним українським перекладачем Андрієм Содоморою, молодим науковцем-латиністом Маркіяном Домбровським та знаним книжковим дизайнером і художником Андрієм Кісем – дарує українському читачеві унікальне літературно-мистецьке видання “Anno Domini. Року Божого: Латинські написи Львова”, яке наближує нас до рідної історії тих часів, коли в культурному просторі Леополіса активно функціювала латинська мова, і ми можемо знову по-новому відчути її дихання і серцебиття. У виданні представлено найцікавіші латинські написи на львівських житлових будинках, соборах, каплицях, монастирях, навчальних закладах, бібліотеках та пам''ятниках у високохудожньому перекладі Андрія Содомори та Маркіяна Домбровського, а Андрій Кісь оригінально відтворює їх на світлинах.

Ціна 300 грн.

читати

І. Котлобулатова. Дати і події в історії Львова. 2009, 208 с.

Ця книжка – наразі єдиний сучасний “літопис королівського міста Лева”: від його заснування до 2007 року. Події у 750-річному житті Львова – щасливі й трагічні, побутові й доленосні, культурні й політичні – викладені в хронологічному порядку. Жанр літопису, хроніки, обраний авторкою для цієї праці, дає змогу осягнути історію Львова як цілісну картину. Авторка зазначає точне місце розташування кожного об’єкта, про який згадує, тож книжка може слугувати ще й путівником для тих, хто хоче не лише прочитати про пам’ятки старовини, а й побачити їх на власні очі. Суттєвою частиною книжки є ілюстрації – давні карти, літографії, гравюри, старі фото й листівки тощо, які передають дух часу і показують те, що нині змінилося до невпізнання або взагалі не існує. Звісно, у цій книжці вказані лише вибрані дати і події, на думку авторки – важливі для розвитку Львова, але читач може сам доповнювати текст, скласти, так би мовити, власний варіант хроніки Львова. Видання призначене для широкого кола шанувальників Львова, а насамперед – для шкільної та студентської аудиторії.

читати

Україна: литовська доба 1320–1569. 176 ст. Іл.

У проекті було використано близько 340 архівних документів, зроблено більше ніж 4000 фотознімків, найкращі з яких потрапили на сторінки книжки, створено аксонометричні зображення найцікавіших оборонних споруд XIV–XVI ст. досліджено фонди музеїв та бібліотек близько 45 українських і литовських міст і містечок, багато знахідок (документи, експонати, портрети тощо) публікуютьсяі вперше. Метод синтезу, який використовує сучасна наука, дозволяє повніше окреслити спільну культурну спадщину двох країнУкраїни та Литви.

читати

Замки и крепости Украины. 2005 р. 152 с. ил.

Сколько же замков и крепостей сохранилось в Украине до наших дней? Принято считать, что количество их ограничивается лишь известными крепостями в Каменце-Подольском, Белгороде-Днестровском, Судаке, Луцке, Хотине, Меджибоже, Остроге, Мукачеве, Ужгороде. Однако на самом деле более или менее сохранилось свыше 300 оборонительных объектов, локализованных во всех без исключения уголках нашего государства: на Волыни, Подолье, Слобожанщине, Сиверщине, Приднепровье, Буковине, Закарпатье от крупных городов до никому не известных сел.

читати

Святий Василій Великий в українському мистецтві.

Книга "Святий Василій Великий в українському мистецтві" – результат вперше в Україні проведеної роботи по дослідженню релігійного культу св. Василія Великого, одного з найвідоміших і найбільше шанованих Учителів та Отців Церкви. Його початки сягають моменту хрещення Руси-України св. Володимиром Великим (хрестильне ім'я якого – Василій), а результатом його розквіту упродовж уже тисячі років стали численні посвячені йому храми, літературні твори місцевих авторів, релігійні пісні. Важливою складовою видання є кількісно значний і вагомий з огляду історикокультурної вартости корпус близько трьохсот мистецьких пам'яток архітектури, монументального малярства, іконопису професійного і народного, виробів прикладного мистецтва, скульптури, графіки. Вони представляють творчість анонімних і відомих поіменно мистців із різних регіонів України, віддзеркалюють стильові течії в українському сакральному мистецтві, дають уявлення про загальнокультурні тенденції кожної епохи, а водночас – і про індивідуальні особливості мистецької манери їх авторів від XI – аж до XX ст. Тим самим видання помітно доповнює загальний образ багатогранної і глибокої духовної культури народу, допомагає зрозуміти суттісні аспекти розвитку українського сакрального мистецтва –через призму іконографії св. Василія Великого.

читати

SECESJA WE LWOWIE

SECESJA WE LWOWIE - книга не звичайний альбом архітектури. Про цей проект писав проф. Яцек Purchla: Львів є одним з найвидатніших і добре збережених і в той же час найменш відомих архітектурних ансамблів в Центральній Європі на початку 20-го століття. Архітектура в стилі модерн у Львові повинна становити одну з найважливіших розділів в історії архітектури як польських, українських та Європи в цілому.

Книга являє 53 об''єктів, понад 250 кольорових фотографій і багато оригінальних архівних ілюстрацій і планів. Автори тексту є два видатних дослідника: Жанна Комар (Міжнародний культурний центр, Краків) та Юлія Богданова з відділу архітектури в Львівської політехніки. Автор найбільшої галереї сучасного українського фотографа Сергія Tarsov і Катажина Лоза (lwow.info), Олександр Новицький, Яцек Токарскі. Дизайн книги відповідального Емілі Bojańczyk від студії podpunkt.pl

Книга науково-популярна. Текст польською мовою і англійською мовою.

 

Книга була опублікована у співпраці з Коледжем Східної Європи. Ян Новак Jeziorański у Вроцлаві, та за підтримки Міністерства культури і національної спадщини.

 

Ціна 500 грн.

читати


Використання текстових або [фото]графічних матеріалів, представлених на сайті,
у друкованих чи електронних виданнях без згоди видавництва є протизаконним!
© 2008