Сьогодні, блукаючи бруківкою вузьких вуличок Львова посеред древніх будинків та храмів – сучасників славних князів, королів, імператорів, свідків видатних подій минувщини, повсюдно відчуваєш дух старовини. Феномен цього міста, що сформувалось під впливом середземноморського гуманізму, між Сходом і Заходом – у багатстві визначних пам’яток різних національних культур та релігій. В архітектурній мозаїці кварталів – Княжого міста, Площі Ринок, Вірменської, Староєврейської та Руської вулиць, та більш пізніх забудов Австрійської доби – вимальовується обличчя міста.
Львів – це місто-музей під відкритим небом. З 1998 року центральна частина міста з майже 2000 історичних, культурних і архітектурних пам’яток знаходиться під охороною ЮНЕСКО і внесена до “Списку світової культурної спадщини”.
У панорамі, що відкривається з Високого Замку, домінують купола та вежі численних сакральних споруд – їх понад 80. Найцікавіші з них зосереджені у ценральній частині Львова. В їх архітектурі переплелися найрізноманітніші будівельні традиції та стилістичні прийоми – візантійські, романські, готичні, ренесансні, барокові, класицистичні... Львів’янам завжди були притаманні етнічне взаєморозуміння та релігійна толерантність. У місті співіснують різні християнські конфесії – православні, римо-католицькі, греко-католицькі, протестантські, вірменські. Діє синагога для єврейської громади.
Незабутні враження подарують Вам різноманітні мистецькі фестивалі:
“Віртуози” – щорічні музичні концерти (травень),
“Золотий Лев” – театральний фестиваль-біенале (жовтень),
Фестиваль ковалів (жовтень),
Міжнародний форум книговидавців (вересень).
Варто відвідати Львів під час святкування українського Різдва (6-7 січня). В цей час на вулицях Львова можна побачити мальовничі декорації, вертепи і виступи фольклорних колективів.
У понад 30 музейних сховищах Львова можна оглянути раритети старовини, пам’ятки природи, перлини українського та західноєвропейського образотворчого мистецтва, рідкісні ужиткові предмети, меморіальні речі видатних особистостей. Варто відвідати в першу чергу Львівську галерею мистецтв, Історичний музей, Національний музей, Музей етнографії, Музей історії релігії, Аптеку-музей, Музей барокової скульптури Івана Пінзеля, Садибу-музей Івана Франка, Садибу-музей Михайла Грушевського, Музей народної архітектури та побуту. Музеєм під відкритим небом також є Личаківський цвинтар – заповідник меморіальної пластики кінця XVIII – XX століть. Тут сплять вічним сном чимало визначних львів’ян – діячів політики, науки та культури – українців, поляків, євреїв, австрійців... |